Go to Top

קייטנות בארגונים

 

קייטנה פנים ארגונית
שנת הלימודים בישראל כוללת ארבעה חופשים גדולים – סוכות, חנוכה, פסח וכמובן החופש הגדול. למרות שמבחינת הילדים מדובר בלא פחות מתענוג, עבור הורים רבים החופשות הללו עלולות להיות מעמסה לא קטנה. זאת, לא רק ברמת ההוצאות על הילדים בבית (10,000 ₪ למשפחה עם שני ילדים בחופש הגדול לפי מחקר שפורסם ב-Ynet), אלא בעיקר בגין הפסד ימי עבודה.
דברים אלה רלבנטיים במיוחד לישראל שבה שיעור גבוה של משפחות עם שני מפרנסים. יתרה מכך, גם המעסיקים נאלצים להתמודד עם הסוגיה משום שעובדים רבים מחמיצים ימים חשובים ותפוקתו של העסק נפגעת משמעותית.
קייטנה פנים ארגונית (קייטנה לילדי עובדים) היא אחד הפתרונות הטובים ביותר לאתגר זה. קייטנות אלה, אשר היו נהוגות מזה שנים בתאגידים גדולים רחבי היקף ,חדרו גם לעסקים קטנים ובינוניים יותר וגם הם נעזרים בהן.
קייטנה פנים ארגונית ויתרונותיה לעסק, לעובדים ולילדים
קייטנה פנים ארגונית היא תשובה מצוינת לחופש הן מבחינת העובדים והן מבחינת העסק. באשר לעובדים, קייטנה פנים ארגונית מאפשרת להורים ליהנות מהטבה מסובסדת אשר מספקת פתרון מצוין עבורם שכולל הפעלה ערכית וחינוכית לילדים.  מקום האיסוף והמפגש של הקייטנה הוא למעשה מקום העבודה, והדבר מקל מאד גם על ההתנהלות הלוגיסטית (אין הסעות, אין "בזבוזי זמן בדרכים" ).יתרה מזו, במקומות עבודה רבים, להורים יכולה להיות השפעה משמעותית על הקייטנה, תכניה, אופייה, שעות פעילותה וכדומה. היות שהקייטנה מאורגנת על ידי החברה ועבור עובדיה, הקשר מול המדריכים והמפעילים הוא יעיל, אפקטיבי וחשוב מכך – פורה.

בנוגע לארגון עצמו, קייטנה לילדי עובדים היא אמנם הוצאה אשר הארגון צריך לשאת בה בחלקו אך זו בהחלט השקעה משתלמת. ראשית, קייטנה לילדי עובדים חוסכת את הפסד ימי העבודה (שעלולים לעלות לארגון ביוקר והדברים ברורים). שנית, כאשר העסק מארגן לילדי עובדיו קייטנה פנים ארגונית, הוא איננו חייב לשאת במלוא עלות הקייטנה בעצמו (ופעמים רבות ההורים משתתפים בתשלום ומקטינים את ההוצאה הכוללת). זאת ועוד, קייטנה פנים ארגונית היא הטבה מצוינת לעובדים אשר מקפלת בחובה יתרונות סוציאליים כגון קרבה בין העובדים, גיבוש וחיזוק הזיקה לארגון.
, אז מה זה בעצם קייטנה פנים ארגונית?
קייטנה פנים ארגונית איננה הפעלה של הילדים ברמת "בייביסיטר" לשעות העבודה. כיום, קייטנות פנים ארגוניות הן קייטנות לכל דבר ועניין. הקייטנה מנוהלת על ידי מפעילים חיצוניים אשר מתמחים בארגון קייטנות, יצירת פעילויות תואמות גיל והדרכת קבוצות. הקייטנה מתקיימת באזור מסוים שהוקצה לכך בארגון ומאפשרת גם קשר מסוים עם ההורים במהלך היום. כמו כן, בדומה לכל קייטנה, גם קייטנה פנים ארגונית כוללת אין ספור פעילויות-  מופעים,אטרקציות, הפעלות קבוצתיות,מפגשי חוויה ערכיים, סדנאות יצירה , יום בריכה ,ביקור במרכזי מבקרים מוזיאונים ועוד.
חברת Smilevents הפקות מפעילה קייטנות פנים ארגוניות איכותיות בגישה הוליסטית ,אוריינטציה חינוכית ,תכנים איכותיים והמון יצירתיות . צוות הקייטנות של החברה מורכב מאנשי חינוך מובילים,אנשי תוכן מצוינים ושורה ארוכה של ספקים נוספים אשר משלימים עמנו ביחד את התמונה הכוללת.
הקייטנה מתוכננת לפי גילאי ילדי העובדים ומורכבת בהתאמה אישית לארגון או החברה. כל הקייטנות שלנו שמות את בטיחות הילדים בראש סדר העדיפויות וכוללות כמובן גם פתרונות הסעדה . אנו מעסיקים רק מדריכים מקצועיים בעלי רקע חינוכי רחב, והקייטנות שלנו פועלות בפיקוח משרד החינוך הרשות המקומית ומבוטחות כחוק.
לא אחת, מכיוון שמדובר בקייטנה פנים ארגונית, אנחנו מנסים לייצר גם קשר בין ההורים והילדים במהלך היום. לדוגמה, ארוחות צהריים משותפות, פעילות של ההורים והילדים ביחד, ביקור הילדים במשרדי החברה, נושאי תוכן אשר קשורים בארגון  וכדומה. בנוסף, אנו מעמידים לרשות ההורים והארגון מנהל קייטנה ומדריכים בזמינות מלאה אשר מעניקים שירות אדיב ונעים.
איך משלמים וכמה?
קייטנה פנים ארגונית ניתן לממן במספר דרכים. הארגון יכול לשאת במלוא עלות הקייטנה, העובדים יכולים להשתתף בחלק מהמימון, ,הקייטנה … כך או כך, קייטנה פנים ארגונית זמינה בעלות אטרקטיבית ביחס לקייטנות פרטיות. כמו כן, היות שהקייטנה יוצאת ממשרדי הארגון, והיות שהיא מקיימת חלק מפעילויותיה במתחם עצמו, ההורים חוסכים שעות דרכים מיותרות והעלות הכוללת מצטמצמת עוד יותר.
לSMILEVENTS   ניסיון ומוניטין של שנים בארגון והפקה קייטנות פנים ארגוניות והמלצות של ארגונים.

קייטנות בארגונים מתקיימות  במהלך חופש הפסח  ובחופשת הקיץ באוגוסט.

הפעילויות הנן חד- יומיות או קייטנות של שבוע ושבועיים